
Nieuwe artikelen: Minnie Loungefly tas en Villains kleurboek
12 oktober 2022
Samenvatting van de week
16 oktober 2022We zijn alweer aangekomen bij het laatste deel over mijn trip naar Disneyland Paris. In dit deel hebben we het over het hotel waar ik in verbleef: Sequoia Lodge. Mocht je de eerste drie delen gemist hebben, dan kun je die hier, hier en hier terugvinden.
We kwamen met de bus rond twee uur aan bij Sequoia Lodge. Wat we opviel was dat de beveiliging een stuk minder was dan voorheen. Je hoefde alleen je koffers door de scanner te doen, maar je werd niet meer zelf gecontroleerd. Toen we aankwamen was het vrij rustig bij de receptie, dus ik hoefde niet lang te wachten. Bij de reservering zou doorgegeven zijn dat ik met een jaarpas bij de kamer zou komen, maar bij de receptie wisten ze van niets. Gelukkig was dat verder geen probleem en kreeg ik voor alleen de toeristenbelasting de Magic Pass. De toeristenbelasting voor een weekend was rond de €3, dus dat was niet veel. Verder was de kamer al klaar en konden we er meteen heen.
In eerste instantie leek er geen einde te komen aan de gangen, maar helemaal aan het eind op de begane grond hadden we dan toch onze kamer gevonden. We hadden geen Lake View, maar wel uitzicht over het bos, wat eigenlijk net zo leuk was. Dit keer geen Golden Forest Club, maar een standaard kamer in het hoofdgebouw. We wilden kijken of het wel de moeite waard was om voor Golden Forest Club te kiezen. Voorheen waren we er super enthousiast over, maar de laatste tijd lijken de voordelen minder te worden. De conclusie hierover komt aan het eind van het verhaal.
De kamer was zeer netjes. Ik had het idee dat er pas een nieuwe badkuip in geplaatst was en de badkamer opnieuw gekit. Ik had wel mijn twijfels over de bedden. Deze waren enorm had, het leek wel een houten plank. Al met al prima en precies wat we gewend waren van Sequoia Lodge. Na een korte badkamer-stop was het tijd om naar de parken te gaan. We waren aan het zoeken wat de snelste manier naar buiten was en gelukkig zag een Cast Member ons zoeken en wees ons vriendelijk de weg. We konden inderdaad binnendoor naar buiten en kwamen buiten vlakbij de brug tussen Sequoia Lodge en Hotel New York. Dat scheelde alweer een wandeling naar de ingang van het hotel. We hadden dus mooi uitzicht en een kortere route.
Na de parkdag kwamen we terug op de hotelkamer. Ik wilde nog even naar de concierge om een restaurant te boeken voor de dag erna, maar deze was rond half tien gesloten. We waren dus net te laat. Op de standaard kamers staan geen koffieautomaten, maar in de gangen wel. Ik ging even naar de receptie om te vragen hoe dit precies werkte, omdat we hier nog nooit eerder gebruik van gemaakt hebben. Ieder persoon met een Magic Pass kan elke nacht die ze in het hotel verblijven een gratis drankje uit de automaat halen. Je kunt betalen met de Magic Pass. Op iedere verdieping stonden er twee en de Cast Member vertelde dat ze soms niet allemaal werkte, maar dan kon je een verdieping hoger of lager gaan om daar eventueel een drankje te halen. Het voordeel van de automaten is dat er meer keuze is in koffie en thee en zelfs verschillende soorten chocolademelk, dan wanneer je een Nespresso (of iets gelijks) op een Golden Forest Club kamer hebt. Je moet wel met de bekers over de gang lopen, maar dat was gelukkig niet zo ver.
Dus zonder restaurantreservering, maar met chocolademelk kwam ik terug op de kamer om het harde bed uit te testen. Al met al viel het enorm mee en heb ik heerlijk geslapen. Blijkbaar is een mega hard bed geen probleem wanneer je moe bent. Ook konden beide ramen open, omdat we op de begane grond zaten. Daardoor kon het lekker door de kamer waaien.
Na een goede, maar korte nacht was het alweer tijd voor het ontbijt. We hadden half pension bijgeboekt, maar omdat ik een jaarpas had was dit bij mij niet het geval. Het was een gedoe om dat uit te leggen aan de kassa en er moesten meerdere mensen bij komen om te snappen dat alleen ik nog voor het ontbijt moest betalen. Het ontbijt in de Disney hotels is redelijk prijzig, ook na jaarpaskorting. Ik moet wel zeggen dat de standaard ontbijten wel zijn uitgebreid met jaren geleden. Er is eigenlijk niet zo veel verschil meer tussen de ontbijten van de Golden Forest Club en het standaard ontbijt. Het is misschien wat kleinschaliger en enkele items meer, maar ook hier heb je voortaan pannenkoeken, wafels, worstjes, spek, twee soorten eieren, koffiebroodjes, etc. Ik was aangenaam verrast daardoor. De eerste dag hebben we ontbijten in Beaver Creek. Daar werden we naar toe gewezen en moesten even in de rij voordat er plek was, maar met een goed gevulde maag daarna op pad gegaan.
Boven stond Goofy, maar ik vond de rij te lang om aan te sluiten. We besloten om nog wel even naar de winkel te gaan. Daar kochten we een chocoladereep waarmee je kans maakte op prijzen. Zoals je misschien al verwacht zou hebben hadden we geen prijs met onze reep. Wel was de chocolade lekker, dus dat was geen volledige miskoop.
We zijn die dag niet meer in het hotel geweest, pas aan het eind van de avond. Toen wederom een goede nacht gehad. De volgende mogen besloten we om precies 07:00 bij het ontbijt te staan. Dat was een goede beslissing geweest. Er was nog nauwelijks iemand en we konden kiezen aan welke kant we wilden eten. Natuurlijk kozen we voor het andere restaurant, Hunter’s Grill. De vrouw achter de kassa snapte gelukkig gelijk dat er maaltijdvouchers waren en dat ik apart nog moest betalen met mijn jaarpas. We werden naar een plek vlakbij het buffet gewezen en waren een van de eersten in het restaurant. Dat kan ik iedereen aanraden. Qua buffet is het exact hetzelfde, maar toch leuk om beide restaurants uitgeprobeerd te hebben.
Nadat we ontbijt gegeten hadden was er nog niet een al te lange rij bij de fotolocatie. Ik wist nog niet wie er kwam, maar dat maakte me ook niet zo veel uit. Uiteindelijk duurde het toch langer dan ik verwacht had, want die familie voor me bleef maar foto’s maken. Alleen, samen, in een andere samenstelling, nog een keer alleen. Na een tijdje was Pluto het beu en stuurde ze weg. Goed gedaan Pluto.
Na het ontbijt gingen we de koffers naar het depot brengen. We besloten buitenom te gaan, omdat het zulk mooi weer was. Ik heb nooit eerder gezien dat er allerlei objecten tussen de bomen gemaakt zijn zoals een burcht met een bever. Erg leuk gedaan. Nadat alles in het depot lag gingen we de parken in. En na een korter parkdagje was het tijd om nog even te plassen en de koffers op te halen. We waren al een kwartier eerder gegaan, maar terwijl we bij het depot stonden kwam de bus al aanrijden. We konden gelijk instappen en vertrekken.
Zoals je misschien al gedurende het verhaal ontdekte zijn de voordelen van de Golden Forest Club een stuk minder geworden dan voorheen. Ook de Hotel Fastpasses worden niet meer uitgegeven. De enige voordelen zijn nog het aparte ontbijt zonder rij, maar niet meer heel veel meer keuze, de hoger gelegen aparte verdieping, aparte check-in en afternoon tea. Met het geld dat je bespaart met een gewone kamer zou je in het park ook iets lekkers voor in de middag kunnen kopen. Ik denk dat we voortaan voor een standaard kamer gaan.
Dit was het laatste bericht over mijn trip naar Disneyland Paris met als hoofddoel om Avengers Campus te gaan bekijken. Gelukkig hoeft je niet heel erg lang meer te wachten op een nieuwe editie, want vlak na de start van het kerstseizoen zal ik teruggaan naar Disneyland Paris. Stay tuned.