
Nieuw artikel: Disney kleuren compact Pixar
12 juni 2019
Samenvatting van de week
16 juni 2019Naast de komst van Disneyland Paris op het platteland is de omgeving eromheen inmiddels ook uitgegroeid tot een groot dorp of kleine stad, hoe je het noemen wilt. Disney creëerde Val d’Europe en is sinds 2001 flink groeiende.
Walt Disney wist toen hij aan zijn Disneyland begon dat hij ook de bouw van nieuwe steden kon beïnvloeden. Disneyland heeft veel weg van een echte stad door zijn aanvoerwegen, uitbreidingen in een bestaand gebied, diverse culturen die door elkaar leven en hoe bezoekers zich door de omgeving bewegen. Disneyland is gebouwd in de vorm van een bloem, met Main Street als hart en de landen eromheen als bladeren. Bezoekers kunnen zo een rondje door het park maken, maar kunnen ook eenvoudig weer terug naar het centrum of het park verlaten.
Val d’Europe is niet de eerste stad die Disney ontwerpt, eerder bij EPCOT en Lake Buena Vista deden ze dat ook al en na Val d’Europe ook nog Celebration en Golden Oak. Val d’Europe is wel een uniek project voor Disney, omdat hier ook nog de samenwerking was met de Franse Overheid en de regio Ile de France. Francis Borezee, Vice President Real Estate Development van Euro Disney, zegt het volgende: “We hebben gekozen om traditionele structuren te gebruiken, omdat we het gevoel hebben dat dit een goede manier is om een stad op te zetten en om sociale contacten te bevorderen.” Bernard Durand Rival, Senior Manager Urban Planning and Architecture, zegt het volgende hier nog over: “Val d’Europe is daarentegen niet zoals de andere nieuwe steden. We hebben geëxperimenteerd met structuren die we tegenkwamen in diverse Europese steden. Het is de klassieke aanpak die we hebben aangepast, maar we hebben de details van de culturen behouden.”
Zodra je het klassieke centrum van Val d’Europe verlaat, kom je ook in een later gedeelte in de tijd, welke de Art Deco stijl is. Hierna is het gebied verder uitgebreid met andere stijlen en tijden. Deze stijlen weer tot leven brengen is iets wat in het DNA van Disney zit. Ook met de parken brengen ze sprookjes en bepaalde tijden tot leven. Daarnaast kan een moderne stad gezien worden als een nieuwe kijk op het verleden, welke Disney ook vaak gebruikt om sprookjes en verhalen te vertellen. Alle stijlen uit het verleden kun je terugvinden in Val d’Europe in ieder een eigen gebied, maar hebben allen toch een samenhangend geheel. Zo kun je Neo-klassiek vinden in Place d’Ariane, Art Deco in Quartier des Studios, Italiaanse Renaissance bij l’Hotel de Ville de Serris en Engelse stijl bij Quartier du Parc.
In Val d’Europe zijn er twee groepen waarmee rekening gehouden moet worden, de toeristen en de daarbij horende hotels en de nieuwe bevolking inclusief bedrijven die daarbij gaan horen. Disney is continue in gesprek met beiden om er een mooie stad van te maken. Beide partijen zijn hier even belangrijk in en de stad wordt op deze behoeften gebouwd. Disney wil niet hun pretpark ook doordrukken in de stad. Daarentegen zijn de wegen die destijds voor Euro Disney zijn aangelegd wel de uitgangspunten geweest waar rondom de stad gebouwd is. Nu wordt de kennis van Val d’Europe juist weer andersom gebruikt. Wat ze daarvan geleerd hebben wordt nu backstage toegepast om de Cast Members fijne ruimten te bieden tijdens hun werk, pauzes en eetgelegenheden.
Val d’Europe is een moderne stad die voorzien is van alle gemakken. Het gemiddelde is twee banen per persoon en daarmee is de balans tussen werk en ontspanning belangrijk. In het gebied zijn gezondheid- en sportinstellingen, een universiteit, creche, scholen en dat alles op loop en fietsafstand. In Coupvray is er ook gedacht aan het milieu, daar staan gebouwen die energiearm zijn of zelfs meer energie opleveren dan de bewoners gebruiken. Verder is het gemakkelijk om het gebied te verlaten doordat er twee vliegvelden in de buurt zitten, het grootste treinstation van Frankrijk vlakbij is en een metronetwerk met twee haltes in de buurt zijn.
Wat velen van jullie kennen in Val d’Europe is het winkelcentrum. Dit is een van de (economische) krachten achter de stad. Het is een plek waar bewoners elkaar ontmoeten en een punt waar de verschillende gebieden in Val d’Europe samenkomen. Een andere belangrijke plek in Val d’Europe is de Plazza. Gelegen in het Place d’Ariane gebied heeft het 2.500 m2 aan kantoorruimten, 60 woningen, bedrijven en restaurants en een bioscoop. Als je dacht dat Val d’Europe hiermee al volledig ontwikkeld was, dan staat je nog veel te wachten. Inmiddels wonen er 30.000 mensen in deze nieuwe stad en 2.300 bedrijven hebben zich hier gevestigd. Het doel is om in 2030 het aantal inwoners en infrastructuur te doen verdubbelen.