
Samenvatting van de week
2 oktober 2016
Samenvatting van de week
9 oktober 2016We gaan weer een aantal bladzijden verder in het boek en dan komen we op het mooiste jaar dat er bestaat, namelijk mijn geboortejaar, 1995 uit. Disneyland Paris kende in 1995 weinig anders dan Space.
1995 is het jaar van Space Mountain, een van de geliefdste attracties van het resort opende op 31 mei als Space Mountain – From Earth to Moon (De la Terre à la Lune). Inmiddels weten we dat we over niet al te lange tijd alweer het derde thema kunnen verwachten. Space Mountain was bij de opening een gespreksonderwerp in Europa door de unieke samenstelling van de attractie. Zo had Space Mountain een lanceersysteem dat waardig was voor de luchtvaartindustrie, een combinatie van inversies in een dark-ride omgeving en muziek in de wagens die gesynchroniseerd liep met de baan. De attractie was het beste van twee werelden, die van Jules Verne en Walt Disney Imagineering. In 1996 werd Space Mountain dan ook meteen verkozen tot beste attractie bij de Thea Awards (pretparkprijzen). Space Mountain zou officieel openen als Discovery Mountain, vandaar dat er op diverse plekken DM nog steeds te lezen is.
Tijdens de opening op 31 mei was onder andere Elton John te gast die daarnaast ook zijn wereldtour begon met een optreden vlakbij Newport Bay Club. Daarnaast besloot het resort om het space-thema door te trekken over het hele park en 1995 stond in het teken van Space Festival. Tijdens Space Festival kon je echte maanstenen aanraken en stonden er replica’s van Apollo en Soyouz. Daarnaast werd de muziek van Rock Shock opnieuw gebruikt als soundtrack voor Space Festival en de show Rock Shock keerde tijdelijk terug in Videopolis. Op 7 oktober kwam er een speciaal moment voor het Space Festival, 500 Europese tieners kwamen in Videopolis in contact met een groep Duitse astronauten die aan boord van het MIR space station waren.
Space Mountain was niet alleen een groot succes, het was een een frisse start voor het resort. Zo werd er begonnen aan de bouw van de Gaumont bioscoop en Planet Hollywood in Disney Village. Op 25 november gingen beiden open bij aanwezigheid van Sylvester Stallone en Gerard Depardieu. Daarnaast werd er gestart aan een nieuw conventiecentrum wat bij Newport Bay Club te vinden is. Daarnaast gaat het Lion King feestje van het jaar ervoor nog door en wordt de Afrikaanse cultuur gevierd in Adventureland. Daarnaast doet Disneyland Paris mee aan het 62e Fête des Citroen in Menton. Hierbij wordt het kasteel nagemaakt in citrusvruchten.
De Shareholders Club van Euro Disney SCA werd ook in 1995 opgezet. Ze wilden de financiële stand van zaken en andere gebeurtenissen delen met de aandeelhouders om zo een betere band met ze op te bouwen. Tegenwoordig zitten er veel meer voordelen aan de Shareholders Club, met name de kortingen in het resort maken het aantrekkelijk.
Space Mountain behoort ook zeker tot mijn favorieten en het kan ook niet anders met zo’n geweldig geboortejaar ;). In 1995 was Disneyland Paris nog echt bezig met het Jules Verne thema. Ik heb het idee dat ze dat een beetje uit het oog verloren zijn en dat er nu dingen bijkomen die of iets met “space” te maken hebben of sciencefiction is. Ik vind dat niet perse een slechte focus, zoals Buzz Lightyear Laser Blast behoort ook zeker tot mijn favorieten en vind ik een verbetering ten opzichte van het Discoveryland dat we in de jaren ’90 kenden. Ik denk dat bekende films het publiek meer aanspreekt dan Jules Verne.
1 Comment
[…] zijn bij het jaar 1996 gebleven in het boek, nadat we een aantal weken geleden het Space Mountain-jaar, 1995, bespraken. Wanneer ik de eerste bladzijde van 1996 zie word ik al meteen blij, ik zie […]