TBT: Wishes
Ik was aan het bladeren in een oud fotoalbum en kwam het volgende tegen:
De foto doet me heel erg denken aan Disney Dreams. Wishes was een vuurwerkshow dat te zien was van 16 juli 2005 tot 25 augustus 2007. De show was elke zomer te zien om 23:15 en duurde ongeveer 10 minuten. Wishes is vervangen door Enchanted Fireworks in 2008. Wishes: A Magical Gathering of Disney Dreams was de volledige naam van de originele editie (WDW). De Parijse versie, Wishes Nighttime Spectacular is afgeleid van de Walt Disney World editie. De show is bedacht door Walt Disney Creative Entertainment.
Foto van Photosmagiques
De show bestond uit lasers en projectoren die slim verstopt waren in een vergroot logo op Central Plaza. Het was de eerste keer in Disneyland Paris dat er voor koos om het kasteel als projectiescherm te gebruiken. Toen was de techniek nog niet zo goed dat er vanaf ver op het kasteel geprojecteerd kon worden, vandaar dat er toen voor deze tijdelijke oplossing is gekozen. Hierna is dit concept nogmaals gebruikt voor Enchanted Fireworks en Disney Dreams.
Foto van Photosmagiques
De show begon een beetje in de stijl van Disney Dreams. De buitenste lijnen van het kasteel kleuren groen. Hierna krijgt het kasteel “glitters” of Pixiedust over zich. Met de glitters verschijnt ook het eerste vuurwerk, wat steeds meer over gaat in meer vuurwerk en minder projecties. Dan verschijnt Jimmy Cricket en daarna Blue Fairy op het kasteel, wat ook erg toepasselijk is, gevolgd door meer vuurwerk. Je hoort diverse figuren hun wensen opnoemen. Pinocchio wordt uitvergroot om zijn wens te vertellen. Ook de lamp en Genie uit Aladdin komen voorbij. Hierna wordt het kasteel helemaal vol dweilen geprojecteerd en dan nemen verschillende heksen de overhand. Hierna zien we Blue Fairy nog een aantal keer op het kasteel.
Foto van Photosmagiques
In het kort gaat het verhaal over dromen die uit komen, wat natuurlijk een super goed verhaal is voor een Disney show. Helaas vind ik het verhaal wel wat lastig te volgen door de vele teksten die continue van Engels naar Fans wisselen en visueel niet goed ondersteund worden.
Foto van DLRP Magic
Ik weet niet wat Wishes was van Disney Dreams, een voorloper of een probeersel, maar Disney Dreams is wel stukke beter gelukt vind ik. De show toont veel gelijkenissen, maar Disney Dreams is veel meer gebaseerd op beelden, wat het verhaal veel duidelijker maakt, ondanks dat je de teksten niet verstaat. Ook zijn de projecties veel duidelijker, wat ook het verhaal versterkt. De muziek is speciaal voor de show gemaakt in een typisch Disneyland deuntje, wat het minder catchy maakt dan de filmmuziek onder Disney Dreams. Maar voor die tijd was dit waarschijnlijk al een hele vernieuwde show. Ik ben erbij geweest als ik de foto’s moet geloven, maar ik kan niet zeggen dat ik de show nog herinner. Al met al, zeker leuk om eens te zien, maar het kan niet tippen aan Disney Dreams. Maar misschien mogen we het daar ook wel helemaal niet mee vergelijken.
Wil je nogmaals genieten of ontdekken wat Wishes precies was, dan volgt hieronder een filmpje:
Laat een reactie achter