
Throwback Thursday: Catch the wave party
25 juni 2015
Samenvatting van de week
28 juni 2015Vandaag maken we met een wc-rol en papier een Ariel die leuk staat als decoratie bij een BBQ of kinderfeestje.
Wat heb je nodig:
- WC-rol
- Papier in de kleuren: groen, paars, rood en huids
- Lijm/plakband
- Potloden in de kleuren: roze, zwart, paars, geel en groen
- Schaar
- Liniaal
Stap 1
Bekleed eerst het rolletje met huidkleurig papier.
Stap 2
Bekleed vervolgens iets minder dan de helft met groen papier.
Stap 3
Knip nu een dun strookje uit het paarse papier en plak dit net boven het groene gedeelte. Knip vervolgens 2 schelpen uit het paarse papier en teken hier met een paars potlood de lijnen van de schelpen op. Plak de schelpen iets uit elkaar op het paars strookje. Vervolgens maken we de scheiding van het haar van Ariel. Knip een kleine rechthoek uit en maak de scheiding door uit het midden een inkeping te maken. Vervolgens zorg je dat een kant van de scheiding korter wordt dan de andere kant. Dit plak je aan de bovenkant van het rolletje.
Stap 4
Nu gaan we de staart tekenen op groen papier. Zorg dat het in verhouding komt met het groene gedeelte van de WC-rol. Knip de staart uit en maak het uiteinde van de staart iets lichter met een geel potlood. Teken vervolgens met een groen potlood wat lijnen erin, zodat de staart meer op die van Ariel lijkt. Plak vervolgens de staart vast aan de achterkant.
Stap 5
Maak van het rode papier gelijke stroken die het haar van Ariel moeten voorstellen. Deze plak je naast elkaar aan de bovenkant van het rolletje. Voor extra stevigheid heb ik nog een randje aan de bovenkant geplakt.
Stap 6
Tijdens het drogen van de lijm kun je vast details op het gezicht en de staart tekenen. Maak roze wangetjes en teken de mond, de ogen en de navel met zwart. Maak het bovenste randje van de staart ook iets lichter met een geel potlood en teken vervolgens met groen schubben op de staart. Als laatste krullen we de haren van Ariel en klaar is ze.
Succes met het maken van Ariel!