Nieuwe artikelen: Minnie pyjama’s en Cars pyjama’s
6 mei 2015
Samenvatting van de week
10 mei 2015Een paar dagen geleden heeft Euro Disney SCA haar kwartaalverslag weer gepubliceerd. De mail was positief en als we naar de cijfers kijken, is dat ook zeker het geval. Disneyland Paris is weer op de goede weg.
Het eerste wat in de mail vermeld stond was dat de omzet gestegen was met 11% naar €592 miljoen en de kosten met 10% naar €709,6 miljoen. Verder was het park meer bezocht en geven bezoekers meer uit in het park.
Als we naar het verslag gaan kijken dan komen we het volgende tegen:
- De parken werden door 400.000 meer bezoekers bezocht dan hetzelfde kwartaal vorig jaar. Deze bezoekers kwamen vooral uit Frankrijk, Verenigd Koninkrijk en Spanje.
- Bezoekers gaven gemiddeld €3,74 meer uit per persoon.
- De hotels waren 4,8% meer bezet en gemiddeld gaven bezoekers €3,48 meer uit aan een kamer. 50.000 meer hotelkamers werden werden er verkocht. Ook hier waren vooral bezoekers uit Frankrijk, Verenigd Koninkrijk en Spanje tot de aanleiding. Daarentegen bleven er duidelijk minder Nederlanders slapen in het resort.
Tom Wolber (CEO) zegt hierover: Hij is blij om te zien dat de omzet met 11% gestegen is, vooral omdat de parken beter bezocht worden, de hotels voller zitten en er meer uitgegeven wordt. Dit zijn de focuspunten van het bedrijf en is blij om dit te zien werken. Verder is hij blij dat deze zomer Frozen Summer en Jedi’s Training Academy in het park te zien zullen zijn. Verder is de herkapitalisatie van €1 miljard met The Walt Disney Company in gang gezet en hebben ze meer te besteden aan het verbeteren van de belevingen. Hij is ervan overtuigd dat dit gaat werken samen met de geweldige Cast Members.
Als we verder gaan kijken komen we bij de omzet en de kosten:
- De parken brachten €42,8 miljoen meer op dan het kwartaal vorig jaar.
- Ook de hotels en Disney Village brachten meer op, €18,4 miljoen.
- Het aantal opbrengsten uit andere bronnen zakte met €900.000.
- Totaal gaf Euro Disney SCA €65,5 miljoen meer uit, €709,6 miljoen. Deze kosten zijn onder andere gemaakt door meer personeel om de hogere bezoekersaantallen te kunnen bedienen, de nieuwe Ratatouille attractie, meer entertainment en het verbeteren van de ervaringen in de resort. Verder is er €8,6 miljoen meer uitgegeven aan marketing. Ook de administratieve kosten zijn omhoog gegaan.
- Verder kreeg het resort weer €24,5 miljoen van The Walt Disney Company France, voor het vroegtijdig opzeggen van de huur van het kantoor in Walt Disney Studios.
Totaal maakte het resort dit kwartaal €17 miljoen minder verlies dan hetzelfde kwartaal vorig jaar, dat is zeker positief. Maar nog altijd €118,8 miljoen verlies en leningen bij The Walt Disney Company. Disneyland Paris is zich weer aan het herstellen, alleen wij Nederlanders helpen er niet echt aan mee.